Як не промахнутися при виборі холодильника? Це досить складна і серйозна задача, яка постає в один з днів перед будь-яким покупцем. Спочатку з’являється багато питань: де придбати холодильник? Якого він повинен бути кольору, форми, розміру? На якому виробнику краще зупинитися? Якими потрібними властивостями він повинен володіти? Давайте ж розберемося в цих складних питаннях.
Розглянемо основні мірки вибору холодильника
Почнемо з вибору творця. Сьогодні всякий магазин побутової техніки може надати вам всю повну інформацію про виробників цього або іншого холодильника. Напевно, у вас є найулюбленіші марки побутової техніки, які зарекомендували себе з хорошого боку. Крім цього, по цій темі можна знайти величезну різноманітність рекламної інформації, літератури, буклетів. Отже, можна порівняти різноманітні варіанти і вибрати для себе кращу модель.
Вибір за великим розмірам
Спочатку потрібно оцінити наявну на кухні простір, де буде знаходитися холодильник. Потім приступити до вибору його розмірів. За зовнішніми даними багато холодильників умовно ділиться на 4 класу. Перша – це найпростіші холодильники, їх ще називають компактними холодильниками. Вони забезпечені маленькою морозильною камерою, їх габарити модифікуються по висоті від 85 до 160 см, по ширині до 55 см. Другий клас – європейський тип холодильника або звичайний. Морозильна камера таких холодильників знаходиться, звичайно, внизу.
Висота починається від 170 см і вище, ширина модифікує в межах 60 см. Третій маленький клас – глибокі і широкі холодильники, мають величезний обсяг, за рахунок розташування морозильної камери вгорі. Ширина цих холодильників становить понад 80 см. І наостанок, четвертий клас – холодильник типу Side by Side – це двосторонній холодильник, морозильна камера цих холодильників знаходиться збоку. Це воістину величезні холодильники, їх ширина досягає 120 см.
Вибір внутрішнього обсягу
Вибір обсягу холодильника залежить від чисельності людей, які проживають в даній квартирі. Основний принцип – можливість розташувати всі потрібні продукти. Обсяг виражається у виборі відповідників між холодильної та морозильної камери. Якщо ви привчилися заготовляти продукти на зиму або любите заморожувати ягоди і фрукти, то краще віддати перевагу холодильника з максимально величезною морозильною камерою. Будьте пильні, дуже часто виробник показує основний обсяг холодильника, вводячи тим самим набувачів в обман. Однак є таке поняття як «вигідний обсяг холодильника» – це сумарний обсяг холодильника за винятком всіх негідних обсягів для заощадження продуктів. Саме за вигідним обсягом потрібно правильно вибрати холодильник.
енергоспоживання
Економність холодильника визначається середньої тратою електроенергії. Визначають такі межі енергоспоживання від А до G. Найнижчий показник споживання електроенергії у холодильників А класу, а найвищі – у класу G. Чим краще холодильник, тим буде нижче його клас енергоспоживання і, звичайно ж, вище робочі дані.
Наявність автоматичного розморожування
Це властивість на сьогоднішній день дуже застосовується у виготовленні холодильників. Наявність такого хорошої якості не допускає замерзання продуктів. Система абсолютно автоматизована і вільно включається через окремий шматок часу.
Система No-Frost
У багатьох країнах світу вже майже не виготовляють холодильників з ручним режимом розморожування. Метод No-Frost не допускає інею виникати на стінках морозильної камери. Немає потреби постійного розморожування холодильника з ганчіркою і тазиком. Але вони не зуміли до нинішнього часу зовсім ліквідувати ринок простих холодильників, оскільки у них є свої недоліки. По-перше, їх ціна значно вище стандартних, і не кожен покупець може дозволити собі такий холодильник. По-друге, продукти, які зберігаються в цих холодильниках, повинні бути добре укомплектовані (при недотриманні таких інструкцій може статися псування або засихання продуктів).
Термін служби і гарантії на холодильник
Кожен холодильник може рано чи пізно вийти з ладу, тому хочеться, щоб він працював якомога більше. Будь-виробник встановлює свої терміни служби. Так для ввізних холодильників вона становить від 3 до 5 років, на свої марки, як правило, 3 роки. Прийнятий термін роботи холодильника становить в основному 10 років.
Комфорт і функціональність
Нинішні модні холодильники обладнані кольоровими дисплеями, пультами управління, індикаторами температури, світловою та звуковою сигналізацією, а також багатьма іншими корисними приставками, придатними аж до виходу в інтернет. Доплачувати за них при покупці, чи ні – вирішує кожен окремо.