как выбрать пылесос

Потреба жити в комфортних умовах, які будуть забезпечуватися тільки найкращою і якісною технікою для будинку, відчуває будь-яка сім’я. Але визначитися з правильним вибором зовсім не просто. Пилососи смішками. Якщо робити вибір на користь пилососа з мішком для збирання пилу, то при покупці потрібно буде врахувати деякі нюанси. Депо в тому, що є моделі таких пилососів, в яких передбачається застосування мішків для збору пилу і паперових і тканинних одночасно. Варто відзначити, що мішки з паперу є одноразовими, і вони краще збирають пил, особливо дрібні частинки.

Єдиний недолік – це те, що їх доведеться міняти в міру їх наповнення приблизно один раз на місяць (стандартний паперовий мішок вмешает в себе до 3 літрів пилу). А ось про тканинні мішки сказати, що вони ефективні, не можна. Це пояснюється тим, що тканина швидко забивається пилом, що викликає швидке засмічення фільтра і зниження потужності всмоктування пилососа.

Пилососи з пилозбірником без мішків

Якщо у вас немає бажання витрачати гроші на придбання мішків, то тоді вам краще всього придбати пилосос, в якому продуманий спеціальний відсік, що збирає пил. Саме ці пилососи припускають особливу систему очищення – циклонічну. Обертання повітря відбувається по спіралі навколо фільтра, і за рахунок цього дрібні частинки пилу затримуються на самому фільтрі, а великі продовжують рух уздовж зовнішнього радіуса.

За рахунок цієї системи збору пилу, не потрібно щоразу, закінчивши прибирання, чистити пилосос – досить періодично заглядати в відсік для пилу і відстежувати його наповнення, щоб вчасно витягти зібрався сміття. Але все ж при всій своїй практичності циклонічна система має два недоліки – великий обсяг агрегату і знижена потужність всмоктування. Так що, купуючи такий пилосос, ви будете мати простий технікою, яка програє своїм аналогам-пилососів по потужності всмоктування.

Аква-фільтри в пилососах

Найбільш рентабельними в зборі пилу під час прибирання є пилососи з водяним фільтром (аква-фільтром). Але ціна на такі пилососи не завжди радує покупців. Ціна на пилосос з аквафільтром коливається від 10000 до 20000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Пилосос з аквафільтром – це далеко не компактна модель. Збір пилу полягає в прогоні потоку повітря через посудину з водою. І якщо ви після довгих роздумів все ж вирішили стати власником пилососа з водяним насосом, то повинні знати, що, використовуючи такий пилосос, потрібно в обов’язковому порядку, закінчивши прибирання, виливати воду, і мало того, ще й мити відсік. Але всі ці обтяжливі дії компенсуються тим, що пилосос з аквафільтром не втрачає своєї потужності всмоктування і цим фактом не ускладнює процес збирання.

Сухе прибирання

В основному, продаються в магазинах пилососи, мають призначення для сухого прибирання. Тому можна сміливо вибирати пилосос, як зі знімними мішками, так і з водяними фільтрами. Найголовніше, щоб потужність всмоктування не поступалася гучній імені бренду виробника.

Для приміщень цілком достатньо пилососа потужністю 300-350Вт, а якщо в квартирі є килими, то буде необхідно купити пилосос потужністю в 400Вт.

Вологе прибирання: миючі пилососи

Якщо приміщення вимагає вологого постійної прибирання, то для цієї мети просто незамінний миючий пилосос.

Їх перевага в тому, що вони не тільки миють підлоги, але і килими, паласи, вікна, меблі, а також ефективно збирають пролиту воду або будь-яку іншу в рідину. Миючі пилососи можуть брати участь і в сухого прибирання приміщення, хоча через великі розмірів пилососа цей вид прибирання не такий частий. Взагалі розмір миючого пилососа повністю залежить від розмірів відсіку для миючих засобів (3-5 літрів) і відпрацьованої рідини (5-15 літрів). Також при покупці цього виду пилососа потрібно буде врахувати ще один аспект – миючі засоби доведеться купувати тільки ті, які рекомендують виробники миючого пилососа, якщо ви, звичайно, хочете, щоб він вам довго прослужив.

Лідером продажів серед цих видів пилососів можна сміливо назвати ThomasTwinТТaquafilter. Якщо ви зробили вибір на користь того чи іншого виду пилососа, то не забудьте звернути свою увагу на такі нюанси як довжина шнура, труби, шланга, а також рівень шуму. Непогано буде, якщо пилосос оснащений автоматичним відключенням при перегріванні і індикатором, що сповіщає про заповнення пилозбірника. Все це, звичайно, дрібниці, але саме вони доставляють величезне задоволення під час використання пилососа.